דף הבית >> הלוואות לעסקים
 

הלוואות לעסקים


הלוואות לעסקים הם חלק בלתי נפרד מההתנהלות הפיננסית בשלביו השונים של התפתחות העסק. לקיחת הלוואה אינה מעידה בהכרח על בעיה פיננסית, נהפוכו, אלא על הזדמנות עסקית שבעזרת כסף נזיל יכולה להפוך מהזדמנות פוטנציאלית להצלחה עסקית.

"במגרש העסקי" ישנם לא  מעט גופים ממשלתיים ופרטיים שניתן לפנות אליהם לבקשת הלוואה, תוך הצגת נתונים עסקיים מתאימים ומתן ערבויות להחזר על פי הסכם שנקבע בין הצדדים. לפיכך לקיחת הלוואה זהו  צעד  שחייב להיעשות בשיקול דעת ורצוי גם תוך העזרות בייעוץ עסקי של מומחים בלתי תלויים.
פירמת קבוצת פיננסים לישראל מעמידה לרשות לקוחותיה ייעוץ עסקי  מקצועי בתחום ההלוואות לעסקים.

מתי הזמן להלוואה?
הלוואות יכולות להעמיד את ההון ההתחלתי להקמת עסק חדש ולתפעולו בשלבי ההקמה עד שיהיה רווחי. הן יכולות לעזור לעסק בקשיים לבצע ארגון מחדש ולחזור לרווחיות או לממן תהליך התרחבות, קמפיין שיווקי גדול ומהלכים עסקיים אחרים שנולדים מתוך זיהוי של הזדמנות בשוק וניצול שלה על מנת להצמיח את העסק מעבר לקיים.

לקראת לקיחת הלוואה
הסיכון בלקיחת הלוואות, מתמצה בחוסר יכולת להחזיר אותן במועד והסתבכות מול נושים. לכן חשוב לעמוד על כל תנאי ההלוואות לעסקים קטנים לפני חתימה על הסכם.

* ראשית, חשוב להכיר את הגוף שממנו נלקחה ההלוואה ואופן ההתנהלות שלו, כשהלוואות ממשלתיות נחשבות בטוחות יותר ואם לוקחים הלוואה מגוף פרטי מומלץ שיהיה גוף מוכר ובעל מוניטין בתחום.

* שנית, יש לוודא את התנאים המלאים של העסקה – אופן פריסת ההחזרים, נקודות יציאה ותנאים נוספים. בעל עסק שאין לו ידע פיננסי בתחום ההלוואות בתוך העסק, יטיב לעשות אם יפנה לגורם מקצועי, גם אם הייעוץ כרוך בעלויות: כדי לא להסתבך בהלוואה לא כדאית חייבים גורם מומחה שעובד לצידכם ולא להסתפק בהבטחות של בנקאים או מומחים מטעם גורם שלישי שיש להם בסופו של יום אינטרסים אחרים משלכם.

* הפרמטר השלישי והחשוב ביותר הוא לקחת הלוואות לעסקים קטנים בסיכון נמוך וכשהמודל העסקי המוקפד מבטיח יכולת החזר. נכון שאף פעם אי אפשר לדעת במאה אחוז את התנהלות השוק ולכן צריך לצמצם בסיכון גם כשנראה שרווחיות עתידית של העסק תחזיר את ההלוואה בקלות.