דף הבית >> משכנתא הפוכה
 

משכנתא הפוכה


כולנו מכירים את המשכנתא המסורתית בה אנו לווים כסף מהבנק כנגד שעבוד נכס נדל"ני.
אך רבים טרם  שמעו על משכנתא הפוכה. במאמר זה אפרוס בפניכם את כל היתרונות של משכנתא הפוכה וזאת על מנת שתוכלו להגיע למסקנה האם סוג זה של משכנתא מתאים לצרכים שלכם.
 

משכנתא הפוכה למי?
 משכנתא הפוכה מיועדת לאנשים אשר בבעלותם נכס. תנאי תנאי הכרחי הוא שהנכס לא משועבד, ושלא נלקחה עליו משכנתא,  ובנוסף שהלווה מתגורר בו. רוב האנשים אשר בוחרים בסוג זה של הלוואה הם אנשים מבוגרים שגרים בבית שבבעלותם ומעוניינים בהלוואה על סמך אותו נכס. אם עד השלב של אפשרות המשכנתא ההפוכה מבוגרים רבים מכרו את נכס שלהם על מנת לממן טיפולים רפואיים , ביקורים אצל רופאים פרטיים ועוד, כיום המצב השתנה.

 
התהליך לקבלת משכנתא הפוכה
כדי לקבל הלוואה במסגרת משכנתא הפוכה, יש להגיש את הבקשה לבנקים השונים אשר יודעים להציע מוצר זה,
הבנקים יגישו לכם הצעה של סכום ההלוואה אשר תשרת אתכם עד אותו רגע בו תחליטו לעזוב את הבית. גובה ההלוואה הוא בדרך כלל עד  כ- 50% מערכו של הבית בשוק וניתן לקבל את ההלוואה בתנאים הנוחים לכם, כלומר, את כל הסכום בבת אחת, בתשלום חודשי קבוע או כל אימת שאתם מעוניינים בסכום כסף. בניגוד אל הלוואת משכנתא רגילה, כאן הלווה אינו מחויב להחזיר את סכום ההלוואה מדי חודש.
 
חשוב לדעת כי בתקופת המשכנתא ההפוכה הבית יהיה רשום על הבנק ואם סכום ההלוואה לא יוחזר, הבנק יהיה רשאי למכור את הנכס על פי מה שנקבע בחוזה ובכך הוא יחזיר לעצמו את הסכום אותו הוא לווה. אם קורה ואחד מבני הזוג נפטר, בני המשפחה האחרים יכולים לקחת אחריות להחזרת כספי ההלוואה, כולל הריבית כמובן. אם מגיעים למצב בו הלווה נפטר ולא החזיר את כספי ההלוואה, הבנק ימכור את הבית, ייקח לעצמו את סכום ההלוואה והריבית אשר סוכמו מראש ואת יתרת הסכום הוא יעביר למוטבים.