דף הבית >> מאמרים >> עמיר הירשברג | עמיר הירשברג כותב על בחירת המסלול למשכנתא
 

משכנתא - הצעדים לבחירת המסלול הטוב ביותר ( עמיר הירשברג )

 
עקב עליית מחירי הדירות, הפכו סכומי ההלוואות אף הם לגבוהים במיוחד, עובדה אשר חייבה את הבנקים ומעניקי ההלוואות למשכנתאות האחרים לבנות מגוון מסלולים כך שיתאימו לכל לווה ויכולותיו. בחירה של מסלול משכנתא כזה או אחר חייבת להיות מושכלת ותוך קבלת כל העזרה המקצועית האפשרית, שכן אי התאמה בינכם ובין תנאי המסלול שבחרתם עלולה ליצור מצב בו לא תעמדו בהחזר ההוצאות החודשיות ותגרמו לבזבוז כספים רב אשר לא מחויב המציאות.
 
צעד ראשון – דע את מגבלותיך ויתרונותיך
ראשית כל, הקפידו "לראות את הנולד" בכל מה שקשור ליכולת ההחזר החודשית שלכם – עומד להיוולד לכם ילד? אמורים להשתחרר לכם כספים של קרנות השתלמות? סכמו בפניכם את כל המגבלות והיתרונות הפיננסיים אשר יאפיינו אתכם בזמן הקרוב, כולל את הסכומים שאתם נוהגים להוציא מדי חודש על אשראי והוצאות קבועות אחרות ובדקו מהי בדיוק יכולת ההחזר שלכם לשנים הקרובות. תוכלו להיעזר גם במחשבוני משכנתא שונים שיתנו לכם תמונה ברורה ומדוייקת יותר.
 
צעד שני – סקר משכנתאות
היו אסרטיביים וקבעו פגישות עם מספר רב של גורמים המממנים משכנתאות כגון הבנקים. התרשמו מהצעות המחיר שלהם ושמרו את המסמכים הרלבנטיים – אתם עוד תחזרו אליהם בהמשך.
הקפידו לברר את הפרטים הבאים לגבי כל מסלול משכנתא שמוצע לכם :

·         נקודות יציאה.
·         מגמות ותנודות של אלמנט השוק הצמוד למסלול שבחרתם (ריביות, מט"ח וכו').
·         התאמת הפריסה ליכולת ההחזר החודשי שלכם.
 
צעד שלישי – קביעת פגישה אצל יועץ משכנתאות מומחה
חברות רבות מעניקות שירותי ייעוץ בטרם ההתחייבות על משכנתא. היתרון העצום הגלום בשימוש בחברות אלה הוא הזמן הארוך יחסית המוקדש על מנת לאפיין את הצרכים הספציפיים ולימוד אודות המסלולים השונים כמו גם גורם האובייקטיביות והלויאליות כלפי הלקוח על מנת להתאים לו מסלול משתלם במיוחד.
 
צעד רביעי– בחזרה לבנקים למשכנתאות
קיבלתם הצעות למסלולים שונים, יש בידכם חוות דעת לגבי המסלול האופטימאלי וכעת כל שנותר לכם הוא להתמקח על שלכם. כל עשירית אחוז הריבית הינה משמעותית דיה על מנת לעשות את כל ההבדל בין משכנתא לוחצת למשכנתא שבהחלט ניתן לחיות עימה. המרחק מנקודה זו לבין רכישת הדירה שאתם חולמים עליה, קצר יותר מאי פעם.


מחבר מאמר - עמיר הירשברג